Google+ Followers

środa, 1 października 2014

Z cyklu podróże kulinarne z mLunch…


Dziś zabieramy Was w podróż do stolicy małopolski. Z czym kojarzy Wam się Kraków?  Jakie pierwsze skojarzenia przychodzą Wam do głowy kiedy mówimy o Krakowie? Druga stolica Polski, Wawel, Sukiennice, Smok Wawelski. Są to nieodłączne wizytówki Krakowa, ale nie tylko. Kraków może poszczycić się świetnymi restauracjami, niezwykłą różnorodnością i niepowtarzalnym klimatem. Zapraszamy do kulinarnej podróży po urokliwym Krakowie.  Opiszemy miejsca warte odwiedzenia oczywiście w pobliżu oddziału mBiuro Kraków. Miejsca do których warto udać się na lunch czy mniej zobowiązujące spotkania biznesowe. Od tej pory Kraków kojarzyć Wam się będzie również ze znakomitymi restauracjami i smakami. 


Plac Nowy 1

Na pierwszy rzut oka miejsce to zachęca do odwiedzenia przede wszystkim nietypowym jak na Kraków wnętrzem. Lokal jest bardzo przestronny, urządzony w nowoczesnym i awangardowym stylu. Surowość cegieł i betonu otula ciepło drewna, duża ilość roślinności oraz miękkie poduszki. Całość sprawia, że już od progu można zakochać się w tym miejscu.
Plac Nowy 1 w swoim menu oferuje śniadania, przystawki, dania główne. Odszukać się można kuchni włoskiej (pizze, makarony) jak również śródziemnomorskiej (ryby, owoce morza). Pozycji w karcie jest dużo dlatego każdy z pewnością znajdzie coś wyjątkowego co odpowiada osobistym upodobaniom. Daniem głównym szczególnie godnym polecenia jest FILET Z KACZKI SOUS-VIDE, niebo w ustach! A dla smakoszy piwa, grzechem byłoby nie skosztować wielu gatunków piw z najlepszych polskich minibrowarów. 

Adres: Plac Nowy 1 (około 300 metrów od oddziału mBiuro Kraków, 10 minut spacerem)

 źródło:

Małopolski Festiwal Smaku na Placu Wolnica

Dla wszystkich fanatyków zdrowego i regionalnego jedzenia proponujemy wzięcie udziału w Małopolskim Festiwalu Smaku na Placu Wolnica. W ramach Festiwalu organizowane są kiermasze małopolskiej żywności. Podczas wydarzenia będzie można zasmakować ekologicznych przysmaków - przetworów i potraw zawierających produkty pochodzące z ekologicznych gospodarstw i podlegających specjalnej certyfikacji Unii Europejskiej. Uczestnicy będą również mieli możliwość skosztowania tradycyjnych specjałów - produktów z małopolskiej Listy Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi lub przetworów i potraw zawierających te produkty, a także produktów zarejestrowanych w Unii Europejskiej pod specjalnym znakiem chronionym przez prawo unijne - status Chronionej Nazwy Pochodzenia (PDO). 
Wydarzenie można również obserwować z okna sali konferencyjnej mBiuro, nie mniej jednak zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykle ciekawym Festiwalu, który odbywa się raz na rok.

Adres: Plac Wolnica (vis-a-vis mBiuro Kraków)

 źródło:


NOVA KROVA

Kolejnym punktem godnym polecenia na kulinarnej mapie Krakowa jest Bistro o intrygującej nazwie Nova Krova. Na pierwszą myśl przychodzi nam miejsce gdzie będziemy mogli zasmakować soczystej wołowiny, zaglądając na strony karty menu możemy być nieco zaskoczeni...
Bistro w swoim menu proponuje dania wyłącznie wegańskie i wegetariańskie. Specjalnością są burgery z wypiekanych na miejscu bułek z roślinnymi kotletami, szeroką gamą sosów i idealnie skomponowanymi dodatkami. Nova Krova oferuje nie tylko przepyszne i zdrowe burgery ale także lekkie śniadania, lunche, desery. 
Celem tego miejsca jest pokazanie jak smaczna i bogata jest kuchnia roślinna, przez wielu nie doceniana. 
Wnętrze w stylu "eko" - surowo, prosto ale  przytulnie dzięki designerskim elementom. 
 Miejsce bardzo alternatywne, pobudzające wyobraźnie, przyjazne dla dzieci i czworonogów. Dla tych wszystkich, którzy lubią zjeść zdrowo a przy tym bardzo smacznie. 
Adres: Plac Wolnica 12 (tuż obok oddziału mBiuro Kraków) 

źródło: https://www.facebook.com/novakrovakrakow/photos/a.1603438936548189.1073741829.1603410106551072/1603439039881512/?type=3&theater
 
Dziś żegnamy się z Krakowem. W następną podróż udamy się na północ Polski :) 

https://www.google.pl/maps/place/mBiuro/@50.048401,19.94405,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xef1c6a419476e932

D&P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz