Google+ Followers

piątek, 28 lutego 2014

Lunch – w czym to się je?


Wszyscy już wiemy, że zdrowy i pożywny posiłek w pracy jest bardzo ważny. Zdajemy sobie sprawę z poważnych konsekwencji jakie płyną z zaniedbywania spożywania posiłków w czasie pracy. Dlatego też, staramy się przekonać Was, Drodzy Czytelnicy, do samodzielnego przygotowywania posiłków w domu. Jak już wcześniej wspomniałyśmy, chcemy pokazać Wam, że to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje, w myśl powiedzenia „Nie taki diabeł straszny jak go malują” J
Pierwszy bardzo łatwy i szybki przepis na lunch już za Nami. Przygotowaliśmy pyszną sałatkę, która prezentuje się wyśmienicie, ale w co ją zapakować? Idealnym rozwiązaniem będzie pojemnik na jedzenie. Jednak na rynku pojawia się bardzo dużo ofert i trudno wybrać Ten właściwy. Dziś spieszymy Wam z pomocą i postaramy się zrobić krótki przegląd lunch boxów, które można zabrać do pracy.
Ale najpierw kilka słów wstępu J Lunch boxy mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo funkcjonalne, ekologiczne oraz pozwalają oszczędzić jedzenie. Nie musimy martwić się o to, co zrobić z niezjedzonym obiadem. Wystarczy zapakować danie do pojemnika, zabrać ze sobą do pracy lub do szkoły. Jednak funkcjonalność to nie wszystko. Wygląd też ma znaczenie, ponieważ dobrze wyglądający pojemnik = dobrze wyglądający posiłek = większy apetyt na jedzenie, czyż nie? J

W zależności od tego, co chcemy zapakować, możemy wybrać pojemniki jednokomorowe, dwukomorowe, z przegródkami. Najlepiej zdecydować się na wielofunkcyjne pojemniki, które mają wiele przegródek. Dzięki nim z łatwością możemy podzielić komorę lunch boxa na mniejsze lub je wyjąć, jeśli wolimy jednodaniowy posiłek. Takie pojemniki często wyposażone są w dodatkowe pojemniczki, np. na sosy lub jogurty. Wielokomorowe lunch boxy są bardzo wygodne ze względu na to, że  dają możliwość zabrania ze sobą różnorodnego i zdrowego jedzenia bez konieczności pakowania kilku pudełek czy folii spożywczych. 


Źródło:http://bazylia.pl/stay-fit-pojemnik-na-lunch-deluxe-z-zelem-chlodzacym.html

Pamiętajmy, że wielkość i pojemność opakowań również zależy tylko od nas.
Dla naszej wygody niektóre pojemniki wyposażone są w sztućce. To bardzo przydatne jeśli nie wykonujemy pracy biurowej i nie mamy dostępu do naczyń znajdujących się w biurowych kuchniach.
Ciekawym rozwiązaniem jakie proponują Nam producenci pojemników są termiczne pokrowce dołączone do lunch boxów, dzięki którym jedzenie wolniej stygnie. Funkcjonalność i styl w jednym JŹródło:http://www.zlotykaktus.pl/o/Pudelko-na-lunch-BENTO-BOX-zielone-BlackBlum

Źródło:http://twojlunchbox.pl/content/23-pojemniki-na-lunch

 Różnorodność pojemników na lunch dotyczy nie tylko wielkości, pojemności, koloru, ale również materiału z jakiego zostały wykonane. Na rynku znajdziemy pojemniki plastikowe, silikonowe, stalowe. Wszystko to, by każdy znalazł coś dla siebie.
A co jeśli nie mamy możliwości odgrzania jedzenia na miejscu lub też nie chcemy korzystać z kuchenki mikrofalowej, a chcielibyśmy posilić się ciepłym daniem? Idealnie sprawdzi się tu termos obiadowy. Piętrowy termos umożliwia zabranie ze sobą nawet kilkudaniowego obiadu. Ciepły, szczelnie zapakowany domowy obiad w pracy lub w szkole. Kto nie ma na to ochoty?


Czy już wybraliście lunch box dla siebie? J


P&E

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz