wtorek, 1 grudnia 2015

BEZ TEGO ANI .... KĘS ?!Każdy z nas wie, co to znaczy życie w biegu, praca od wczesnego ranka do późnego wieczora.
Czy w takim trybie życia jest możliwe podjęcie zdrowej diety ?! 
Tak, to możliwe!!! Wystarczy, że się do tego odpowiednio przygotujesz. Spokojnie, bez paniki i pytań : "ale jak? ale kiedy?". mLunch przygotował dla Was kilka rozwiązań i propozycji nie do odrzucenia.
 Przede wszystkim proponujemy wprowadzenie w swoje życie regularności spożywania małych 4-5 posiłków dziennie, mniej więcej co 3-4 godziny. Taki system pozwoli Wam na pewno uniknąć napadów głodu ( szczególnie tych wieczornych po powrocie z pracy), podjadania niezdrowych przekąsek i ulegania pokusom.

Wybierajcie częściej produkty surowe (warzywa, nasiona, owoce) , których przygotowanie nie zajmuję Wam dużo czasu. Przygotowujcie posiłki rano lub poprzedniego dnia wieczorem.Niech to będą zazwyczaj sałatki, sałatki i jeszcze raz sałatki. Stawiajcie również na owsianki tarty, zdrowe muffinki.


                                                 źródło :  dlaprzyjemnosci.pl


Zadbajcie o to, żeby Wasze posiłki w pracy nie były tylko zdrowe, ale i stylowe. Niech inni patrzą i zazdroszczą, a co!
Jedzcie posiłki z pojemników - starajcie się, żeby były one ładne. Niech jedzenie nie tylko smakuje, ale też zachęci do jedzenia.
Wybór pojemników jest ogromny!! Można przebierać w kolorach, w wielkościach i ilości przegródek - zaszalejcie!!
Zwracajcie uwagę na materiał z jakiego wykonany jest pojemnik. Najlepiej jeśli nosilibyście wszystko w szklanych pojemnikach (najmniej szkodliwe), ale to dodatkowe kilogramy.
Zdecydujcie się więc na pojemniki plastikowe, które mogą być używane w bardzo wysokich, jak i niskich temperaturach, ale mimo wszystko unikajcie wkładania gorących posiłków do plastiku (wydzielanie szkodliwych substancji).
Na odwrocie pojemnika znajdziecie znaczki, które informują do czego można go używać (zamrażanie, mycie w zmywarce, mikrofalówka).
No i kolejna sprawa na którą zwróćcie uwagę to zamknięcie pojemnika. Ważne jest żeby było szczelne. Płyn z pojemnika nie ma prawa się wydostać!

Kolejne gadżety jakie Wam zaproponujemy to słoiki !  Słoiki są szklane, duże, małe, szczelne, z rączką, bez rączki, z napisami, bez napisów, na sok, na wodę, na jogurt, na owsiankę i tak w nieskończoność. :-) Różnorodność słoików jest ogromna, a ich zastosowanie (nie tylko w kuchni) jeszcze większe.źródło : wizaż.pl


Pojemniki, słoiczki i sztućce  możecie zabrać ze sobą do biura, jednak kiedy nie jest to możliwe  zakupcie drugą torbę, która posłuży również Wam na zakupach.                                                         źródło : szafa.plPojemniki, słoiczki i sztućce upycham w torebce, jednak kiedy nie jest to możliwe noszę drugą torbę, która służy również na zakupach ;)


P&D


1 komentarz:

  1. Aaaa tam postanowienia noworoczne! Od dziś zacznę już szykować zdrowe posiłki do pracy:)

    OdpowiedzUsuń