Google+ Followers

poniedziałek, 26 stycznia 2015

Fit motywacja – JogaPamiętajcie, że abyśmy pięknie wyglądały w  dress codzie musimy zacząć pracować nad  naszym ciałem o każdej porze roku . Nie ma czasu na „od jutra”!

Wiadomo, że podjąć decyzję o zmianie stylu życia na ten zdrowszy jest ciężko, ale jeszcze ciężej  jest wytrwać w tym postanowieniu. Bardzo ciężko jest też zmienić złe nawyki. Na to wszystko potrzeba czasu i wytrwałości. Dlatego też mamy nadzieję, że odrobina motywacji od Nas doda Wam sił w chwilach zwątpienia i dalej będziecie mieć mnóstwo chęci by ZDROWO ŻYĆ!

Nic nie motywuje i nie dodaje mi sił tak jak joga – szczególnie polecamy tym, którym zdarza się często pomyśleć – „za zimno”, „za gorąco”, „za nudno”, „za szybko”.
 Team mBiuro przetestował specjalnie dla Was joge i jedno możemy śmiało stwierdzić – niesamowicie pozwala  ona wyciszyć się, zrelaksować, rozciągnąć ciało a dodatkowo zdrowo się odżywiać.  


Zaczęliśmy ćwiczyć jogę regularnie  i zdradzimy Wam, że żadne inne ćwiczenia nie pozwoliły Nam się tak wsłuchać w swoje ciało i zrozumieć to jak ważne jest dbanie o siebie. To właśnie joga w pełni kształtuje zasady zdrowego życia.

Pamiętajcie, że fundamentem by ZDROWO ŻYĆ jest: właściwa dieta, właściwy relaks, właściwe ćwiczenia, pozytywne myślenie i akceptacja samego siebie.
Jeśli zdecydujecie  się zapisać na jogę już po kilku zajęciach z pewnością poczujecie korzystne efekty. Odprężenie, ulga w bólu pleców, poczucie bardziej elastycznego i gibkiego ciała – to tylko niektóre pozytywne aspekty, będące efektem wytrwałego i starannego jogowania. Lecz zanim dotrzecie do tego punktu, musicie pamiętać o kilku sprawach. 

Specjalnie dla nowicjuszy – przedstawiamy  kilka praktycznych porad :

1. Wygodny strój - ważne, aby wybrać strój, który w żaden sposób nie będzie krępował ruchów. Nic tak bowiem nie rozprasza podczas praktyki, jak przyciasny outfit, który uwiera ciało, tym samym niepozwalając umysłowi na wyciszenie i skupienie na praktyce .
2. Wybierz styl jogi, który jest najbliższy Twoim oczekiwaniom  -  na start idealna będzie joga dla początkujących. Oczywiście jak najbardziej zachęcamy do spróbowania wszystkich możliwych opcji, jednak dłużej praktykujący zwykle mają swój jeden ulubiony styl jogi, w którym się doskonalą i niechętnie zamieniają go na coś innego.
3. Skup się  -praktyka jogi, szczególnie na początku, wymaga odpowiedniego skupienia. Z czasem, gdy ciało zapamięta ustawienie w poszczególnych pozycjach, a umysł nauczy się wyciszać, nie będzie to stanowić żadnego problemu, lecz na początku przygody z jogą bywa różnie.
4. Przygotuj się na zakwasy - choć z pozoru joga wydaje się dość statyczna i mało wymagająca ruchowo, po pierwszej sesji może okazać się, że następnego dnia obudzicie się z zakwasami! Co więcej, mogą pojawić się one w partiach mięśni, o których istnieniu nie zdawaliście sobie sprawy!
5. Otwórz umysł – pamiętajcie , że joga to nie tylko odpowiednie ustawianie ciała w asanach, lecz również praca z umysłem. Żadna inna aktywność fizyczna tak nie uczy skupienia, odprężenia i relaksu . Bez względu na to, czy joga to dla Was tylko rodzaj sportu, czy cała filozofia, której ścieżkami chcecie podążać, wiedzcie, że otwarty umysł to otwarte ciało. I odwrotnie.Czekamy na Wasze fotorelacje z pierwszego treningu jogi.
POWODZENIA!!!

P&D

2 komentarze:

  1. Dziękuję za odwiedziny. :) Ten blog jest również inspirujacy :) Mam nadzieję że poinformujesz mnie czy chalka smakowała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zakwasów nie będzie jeśli ćwiczenia zakończą się udanym relaksem - czyli uda się rozluźnić wszystkie mięśnie. W Poznaniu obok mBiura na Sielskiej mamy nowo otwartą szkołę jogi, która oferuje nawet air jogę. Byłam - szkoła jest przepiękna:
    http://namasteyoga.pl/kontakt.html
    i blisko pracy https://www.google.pl/maps/place/mBiuro/@52.385131,16.885059,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x4704452e6268f1d7:0x9670b670d7771a18

    OdpowiedzUsuń